Главная Сауны Бани Чаны чугунные Материалы Cтатьи Контакты
 
У Закарпатському селі Лумшори у великих казанах варять туристів і журналістів
      У Закарпатському селі Лумшори у великих казанах варять туристів і журналістів.  При чому вони самі у ті казани скачуть. Наш партнер ділиться враженнями. Колись не показне село Лумшори у якому мешкала якась сотня людей отримало нове дихання. За три роки воно перетворилось на бренд Закарпатського туризму. Усе завдяки джерелу з мінеральною водою, якій знайшли не звичне застосування.

      Село Лумшори не схоже на інші, тут варять людей. Туристів садять ось в таку тисяча літрову ємкість під якою горить вогнище, воду нагрівають до 45 градусів. Ось так треба просидіти 40 хвилин, а потім у холодну воду. Таку процедуру радять повторити три - чотири рази. З теплої води одразу стрибати у гірський струмок. Це туристам подобається. Особливо взимку, коли температура повітря нижче нуля.

     Турист: «Водичка добра, холодна градуса два температура, все здорово, чиста родникова». Контраст як вам відчувається? Турист  «Контраст – шикарно. Зараз залазимо до котлу чавунного, буде резонанс бешаний».  Чанівники переконують сірководень, що міститься у воді лікує опорно-руховий апарат та нервову систему. Чанівник: «Сосуди розширяються, холодна вода добавляється, дуже хороша сірководнева вода, дуже хорошо впливає на шкіру, має антибактеріальне дійство». 
 
      В селі вже встановили десяток таких чавунних козанів, виготовлених на замовлення. Туристи вже започаткували і сімейну традицію, паряться на свіжому повітрі родинами. 
 
      Відпочивальниця: «А самі люди розказують і про властивості цієї води ось, чим вона корисна. Так і дізналися, вирішили спробувати». Інший турист: «Дуже гарно, просто прекрасно». З першого разу ви витримуєте багато? Турист: «Ну як, ми рекорди не б’єм, но я к гарячо, то йдемо до річки, от зараз вже піду до річки охолоджуватись».   
 
 
"Банных дел мастерская" © 2010